Dieta paleo

Chudnij z dietą paleo

Dieta paleo umożliwia przy odrobinie wysiłku fizycznego pozbycie się 15-40kg w ciągu sześciu miesięcy. Osoby unikające ćwiczeń mogą schudnąć w ciągu tego samego czasu ok. 5-10 kg. Warto zatem trochę się wysilić i schudnąć dużo więcej.

W ogóle skąd wiadomo, że powinniśmy pozbyć się kilku bądź kilkunastu kilogramów?

Dzięki wyliczeniu wskaźnika masy swojego  ciała (BMI) jesteśmy w stanie określić czy borykamy się z nadwagą czy nie. Wyliczenie BMI jest dosyć proste. Wystarczy podzielić swoją wagę (w kilogramach) przez wzrost (w metrach) podniesiony do kwadratu. Przykładowo osoba mająca 1,75m wzrostu i ważąca 67kg ma BMI równe ok. 21,88. Poniższa tabela prezentuje sposób interpretacji otrzymanych wyników.

Wskaźnik masy ciała

 

W jaki sposób chudniemy?

Proces chudnięcia można podzielić na dwa główne etapy. Pierwszy z nich to utrata wody z organizmu. Możliwe jest wtedy szybkie stracenie na wadze, niemniej jednak poziom wody w organizmie się ustabilizuje i jest to jedynie chwilowy efekt. Drugi etap, będący właściwym wynika z faktu spożywania chudego białka, które:

  • przyspiesza metabolizm,
  • zwiększa ilość spalanych kalorii,
  • zaspokaja apetyt (czyli czujemy się rzadziej głodni pomiędzy posiłkami),
  • poprawia wrażliwość insulinową organizmu,
  • nie daje możliwości przejedzenia się nim.

 

Wybór należy zatem do nas. Czy lepiej korzystać z tych wszystkich diet „cud”, których efekt jest krótkotrwały, czy lepiej skorzystać z diety naszych przodków i wspierać proces chudnięcia ruchem na świeżym powietrzu czy też przejść jedynie na samą dietę paleo i tracić kilogramy w trochę wolniejszym tempie.

 

 

Dodaj komentarz