Dylematy odchudzających się

Dieta paleo a dylematy odchudzających się

Ci, którzy nie raz przechodzili na dietę dokładnie wiedzą o czym mowa. Ciągłe pytania i niepewność nie sprzyjały chudnięciu. Wręcz przeciwnie, zaczynaliśmy się stresować i robiliśmy to, co jest najgorszym z możliwych wyjść – objadaliśmy się… Niestety to prawda. Podjadanie i przechodzenie na diety to niekończący się cykl.

Problemy podczas diety

Źródło: czewka.tv

Często bywa tak, że rygorystyczne restrykcje danej diety powodowały, że niepotrzebnie się stresowaliśmy. Z jednej strony ciężko walczyliśmy z łaknieniem, a z drugiej zmagaliśmy się ze stresem, który tylko pokrzyżował nam plany na idealną sylwetkę. Kogo się pytać w takich sytuacjach o poradę, co robić i jak walczyć z samym sobą?

Dieta paleo zna odpowiedzi na te pytania. Denerwujesz się? Nie potrafisz się powstrzymać i wiesz, że musisz sięgnąć po coś do jedzenia, a boisz się o kalorię? To normalne. Zamiast podjadać po kryjomu, sięgnij po jakiegoś owoca kiedy masz tylko ochotę. Owoc to za mało? Zrób sobie sałatkę owocową albo zjedz jakieś warzywo i przede wszystkim nie patrz tak na kalorie, gdyż właśnie przez to niepotrzebnie się denerwujesz i sam nakręcasz stres. Kalorie to nie wszystko – pamiętaj o tym!

Nadal nic nie pomaga, a złość tylko się w Tobie gromadzi pokładami? Nie siedź w miejscu tylko wyjdź na świeże powietrze i wyżyj się biegając, grając w koszykówkę, siatkówkę. Możesz nawet iść i się wykrzyczeć, jeśli to Ci pomoże. Pobyt na świeżym powietrzu sprawi, że zapomnisz o stresie i zrelaksujesz się. Nie wspominając o spaleniu kilku kalorii, o które tak strasznie się martwisz.

Dlatego zanim sięgniesz po coś słodkiego albo coś co nie jest wskazane będąc na diecie tylko dlatego, że musisz jakoś się odstresować, zastanów się czy nie ma innego wyjścia. Pomyśl chwilę, wyjrzyj przez okno a na pewno znajdziesz rozwiązanie – zdrowe rozwiązanie.

 

Dodaj komentarz