Ruch na świeżym powietrzu

Dieta paleo a ruch na świeżym powietrzu

dieta paleo joggingKażda poważniejsza dieta wymaga od nas byśmy oprócz przestrzegania pewnych zasad żywieniowych pamiętali o wpływie ruchu na nasz organizm. Jak wiadomo siedząc w fotelu i oglądając telewizję nie uda nam się schudnąć, a nawet jeżeli jakimś cudem pozbędziemy się kilku kilogramów, to możemy być pewni, że wrócą i to z nadwyżką.

Dieta Paleo jako jedna z nielicznych diet mówi otwarcie o tym, jak ważny jest sport dla naszego organizmu i jaki ma on ogromny wpływ na proces chudnięcia. Co ważniejsze, nie musimy od razu rozpoczynać jakiegoś maratonu czy grać w piłkę nożną, tenisa i zapisywać się na kurs jogi. Wystarczy, że przynajmniej raz w ciągu dnia odejdziemy od komputera i wyjdziemy na najzwyklejszy spacer albo wyciągniemy psa (czy też i pozwolimy się wyciągnąć psu) na dłuższą przebieżkę. Nikt nie wymaga też uprawiania sportów ekstremalnych, bo i po co? Niezmiernie ważne jest byśmy nie prowadzili biernego trybu życia, który nie tylko sprzyja tyciu, ale również negatywnie wpływa na nasze zdrowie i powoduje liczne problemy, czy to z kręgosłupem czy ze wzrokiem.

No dobrze, ale ktoś może zapytać: Dlaczego akurat na świeżym powietrzu? Jest przecież tyle możliwości uprawiania sportów: pływanie, siłownia, sztuki walki, ping pong i inne. Co z nimi? Otóż Drogi Czytelniku. Istotą diety paleo nie jest uprawianie tylko wyznaczonych i wymienionych w książkach czy artykułach sportów. Tu chodzi o miejsce, gdzie ten sport uprawiamy! Pomieszczenia zamknięte nie służą zdrowiu. Gromadzące się tam pyłki i cząsteczki kurzu potrafią przysporzyć nam wielu problemów. Zresztą – w pradawnych czasach nie było domów z oknami i drzwiami, siłowni, hal sportowych i podobnych obiektów. Wszystko sprowadzało się do przewiewnych szałasów lub jaskiń, czyli miejsc, do których dopływ świeżego powietrza nie był ograniczony.

 

Dodaj komentarz