Dieta paleo

Dieta paleo – historia prawdziwa

Cały czas mówimy o tym, jakie są zalety diety paleolitycznej i co zyskujemy. Nadeszła jednak pora by pochwalić się rezultatami pewnych osób, które zaufały diecie naszych przodków. Pozwolę sobie pokrótce przedstawić ich historię.

Żyj zdrowo dzięki paleo diecie

Sally i jej 22 kg

Sally jest menadżerką firmy telekomunikacyjnej w USA. Jako 13letnia dziewczynka zachorowała na chorobę Leśniowskiego – Crohna i od tego czasu zaczęła mieć problemy z wagą. Chcąc walczyć z choroba musiała stosować różnego typu diety, które de facto były podobne do diety paleo. Sally postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i przeszła na dietę dla jaskiniowców. Efekty? Po miesiącu objawy choroby Crohna zaczęły zanikać, a sama kobieta dzięki diecie paleolitycznej straciła 22 kg. Na diecie jest już od 2 lat i nie wyobraża sobie innego życia.

 

Mellisa i 15kg mniej

Inna Amerykanka będąca obecnie dietetyczką i jednocześnie dziennikarką w latach 90. pracowała w spa . Od tego momentu zaczęła się „zdrowo” odżywiać, a przynajmniej tak myślała sięgają po dania z makaronu, indyka, muffinki i inne smakołyki. Zapewne nadal by się tak odżywiała, gdyby nie fakt, że w przeciągu krótkiego czasu przytyła ponad 15kg i zaczęła mieć problemy zdrowotne. Chcąc powrócić do dawnej wagi Mellisa zaczęła eksperymentować z różnymi dietami począwszy od białkowej a skończywszy na typowo wegetariańskich. Nadal bez skutku. Przez przypadek trafiła na dietę dla jaskiniowców. Postanowiła ją wypróbować i dziś cieszy się zdrowiem, przestała być ciągle zmęczona, a jej waga w około 6 miesięcy wróciła do 58kg. Dziś nosi rozmiar 38 i tryska energią życia.

 

Kobiet takich jak Sally i Mellisa jest dużo więcej. Każdy, kto stosuje dietę paleolityczną ma swoje mniejsze i większe sukcesy, którymi z chęcią dzieli się z innymi. Z chęcią postaramy się co jakiś czas pochwalić się Wam, Drodzy Czytelnicy sukcesami innych osób, które dzięki diecie naszych przodków żyją pełnią życia i cieszą się zdrowiem.

 

Dodaj komentarz