Ruch na świeżym powietrzu

Dieta Paleo: Jazda na rowerze

Sama dieta, nawet paleolityczna nie wystarczy dla zachowania zdrowia – konieczny jest również ruch fizyczny. Jaskiniowcy byli zdrowi ponieważ aby przetrwać w tamtych czasach, konieczna była wysoka sprawność fizyczna. Dlatego właśnie również twórcy diety paleo zachęcają do ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu.

Co prawda, jaskiniowcy nie jeździli na rowerze, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie abyśmy ten wynalazek wykorzystali. Właśnie nadchodzi wiosna, więc jest najlepszy moment na odkurzenie swojego roweru, oddanie do przeglądu, a potem pierwszą tegoroczną wycieczkę za miasto.

Zalety jazdy na rowerzedieta paleo a rower

Jeśli nie jesteś przekonany do jazdy na rowerze, po przeczytaniu poniższych punktów mamy nadzieję, że zmienisz zdanie:

1. Jazda na rowerze poprawia wydolność organizmu. Jest korzystna na serce i układ krążenia, (podobnie jak dieta paleolityczna). Jednocześnie nie obciąża stawów kolanowych, tak jak bieganie. Pozwala zrzucić zbędne kilogramy.

2. Wzmacnia mięśnie ud, pośladków i łydek, a podczas jazdy pod górkę również mięśnie rąk.

3. Jest świetnym sposobem na poznanie nowych ciekawych miejsc poza miastem oraz nowych ludzi. Jest wiele forów internetowych oraz grup na Facebooku, na których rowerzyści umawiają się wspólne, krótsze i dłuższe wycieczki rowerowe. Być może poznasz w ten sposób również kogoś, kto też stosuje dietę paleo i wymienicie się przepisami?

4. Podczas wysiłku fizycznego organizm wytwarza endorfiny, które wpływają na poczucie szczęścia.

5. Jazda na rowerze jest świetnym sposobem na miejskie korki. Jest także tańsza niż paliwo lub bilety komunikacji miejskiej.

Zachęcamy więc do jazdy na rowerze, a po jeździe obowiązkowo zajrzyj do działu Przepisy i zjedz coś zdrowego zgodnego z dietą jaskiniowców.

Dodaj komentarz