Ruch na świeżym powietrzu

Dieta Paleo: Kajakarstwo

Jak już wcześniej wspominaliśmy – dieta paleo to nie tylko odpowiedni sposób odżywania. To także zachęta do aktywnego trybu życia i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dlatego dzisiaj zachęcamy do turystyki kajakowej.

Kajakarstwo sportem jest od stosunkowo niedawnych czasów, ale już dawno temu kajaki były wykorzystywane jako środek transportu oraz do polowania. Najstarsze wykopaliska, w których znaleziono ślady kajaków pochodzą sprzed kilku tysięcy lat p.n.e. Dlatego właśnie kajakarstwo idealnie wpisuje się w filozofię diety paleolitycznej :)

dieta paleo kajak

Spływy kajakowe mają wiele zalet:

1. Odbywają się na świeżym powietrzu, wśród przyrody i pięknych krajobrazów. Są idealną rozrywką na upalne lato.

2. Można brać w nich udział samodzielnie, z partnerem/partnerką/znajomym na dwuosobowym kajaku, albo w większej grupie, jeśli wypożyczymy więcej kajaków.

3. Wzmacniają mięśnie rąk oraz pleców a także poprawiają kondycję.

4. W zależności od tego, jaką rzekę wybierzemy, spływ może być spokojną rekreacją lub pełną adrenaliny przygodą.

Polska posiada mnóstwo pięknych rzek, na których można uprawiać turystykę kajakową. Wiele z nich znajdziemy na Mazurach i na Suwalszczyznie, ale pływać można też na Pomorzu i na Kaszubach. W okolicach Warszawy spływać można m.in. po Rawce, Wkrze i Świdrze. Na miłośników mocniejszych wrażeń i tych, którzy posiadają dobre umiejętności pływania kajakiem czekają natomiast rzeki górskie.

Nie ma więc na co czekać. Póki jest lato, rezerwuj kajaki i płyń :) a potem oczywiście zachęcamy do skosztowania potraw diety paleolitycznej.

 

 

Dodaj komentarz