Ruch na świeżym powietrzu

Dieta paleo: Motywacja a ruch

Zbyt zimno, za gorąco, pada deszcz, za bardzo wieje, nie mam siły po pracy, mój serial właśnie leci w TV… Któż z Nas nie używa tych wymówek, aby uniknąć ruchu na świeżym powietrzu?

Nie wierzę, że znajdzie się chociaż jedna osoba, która nie skorzystała z którejś z powyższych wymówek. Dlaczego to robimy? W ten sposób próbujemy zabić poczucie winy, które niekiedy Nas nawiedza, gdy pomimo mocnych postanowień poddajemy się bądź po prostu z lenistwa rezygnujemy. To nie jest dobre podejście. Zamiast szukać wymówek, zastanówmy się np. jak dobrze będziemy się czuli po 30min spacerze albo po truchtaniu w parku. Nikt nie mówi o tym, byśmy od razu wypluli płuca od ciężkiego wysiłku, ale odrobina ruchu nikomu jeszcze nie przeszkodziła. I niestety nie, pójście do sklepu albo droga do/z pracy nie wlicza się w ten wysiłek. Poza tym, czy kiedykolwiek ktoś żałował, że poświęcił trochę czasu na ćwiczenia?

Dieta paleo, jak już wielokrotnie wspominaliśmy, to zmiana nie tylko stylu odżywiania, ale także zmiana stylu życia – w tym poświęcenie większej uwagi ćwiczeniom. Od wieków wiadomo, że nic tak nie sprzyja utracie wagi jak ruch, który wraz z odpowiednią dietą może zdziałać cuda. Nie wierzcie w żadne tabletki odchudzające czy proszki. Chemia może i pomoże zrzucić nam te 2 kilogramy, ale one wrócą i to po dosyć szybkim czasie razem z efektem jo-jo.

Nadal brak motywacji? Może nie jest to idealny sposób na zmotywowanie się do działania i ruszenie tyłka, ale warto sobie co jakiś czas powtórzyć sobie chociażby powiedzenie „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. My zawsze sobie dopowiadamy dalszą część: „Ćwiczcie drodzy Przyjaciele, gdyż ważny jest ruch”. Śmieszne i prymitywne? Może i tak, ale lepiej tak się motywować niż siedzieć dalej na kanapie i wcinać czipsy. Wspomóżmy dietę paleo wysiłkiem fizycznym. Wiele to nas nie kosztuje, a efekty będą widoczne. Naprawdę warto.

Dla tych, którzy nadal stosują metodę wymówek polecamy zapoznać się z poniższymi grafikami.

Zmotywuj się do ćwiczeń na diecie paleo.

Jak zmotywować się do ćwiczeń.

Motywacja do wysiłku fizycznego w diecie paleo.

Dieta paleo i typowe wymówki na ćwiczenia.

Dieta paleo zwraca uwagę na wysiłek fizyczny.

Poczuj się lepiej. Poczuj się młodo na diecie paleo.

Dodaj komentarz