Porady

Dieta paleo – śniadanie poza domem

Śniadanie paleo

Nie zawsze mamy możliwość przyrządzenia śniadania w domu, a tym bardziej rozkoszowania się nim w naszym mieszkaniu. Bardzo często zdarza się też, iż będąc w porannym pośpiechu po prostu zapominamy o pożywnym śniadaniu. Dzień bez śniadania to dzień stracony, gdyż to właśnie ono powinno nam dostarczyć energii na dalszą część dnia.

 

Zdecydowana większość restauracji, barów czy też kawiarni serwuje zazwyczaj śniadania w postaci jajka w pewnej formie + owoce. Jajka zazwyczaj przygotowuje się na margarynie bądź innym tłuszczu, który nie jest zalecany dla diety paleolitycznej. Nie oznacza to jednak, że musimy zadowolić się samymi owocami. Wystarczy, że poprosimy by przyrządzono nam jajka na twardo, w koszulkach bądź też najzwyklejszy omlet z warzywami, ale bez sera. O tostach raczej też zapomnijmy. Do tego filiżanka herbaty lub w ostateczności kawy.

Niekiedy w porannym menu możemy znaleźć inne dania takie jak omlet z krewetkami czy też wędzony łosoś. Wprawdzie w Polsce jest to póki co rzadkością, aczkolwiek dobrze by było wybrać wtedy danie zawierające dużo kwasu tłuszczowego omega 3. A co jeżeli jesteśmy pewni, że posiłek ten nie zasmakuje nam, jesteśmy na coś uczuleni bądź po prostu nie przejdzie nam przez gardło? Pozostaje nam zamówienie chudego steku czy też chudej szynki lub kotleta wołowego. Do tego koniecznie powinniśmy wziąć dużą salaterkę owoców by móc czymś zrównoważyć „kwasowy ładunek białka” oraz unikać soli, choć będąc poza domem jest to nie lada wyzwanie.

 

Oczywiście możemy natrafić na wiele więcej opcji śniadaniowych. Im bliższe będą one naszej paleo diecie, tym lepiej. Niemniej jednak nawet gdy nie mamy zbyt dużego wyboru, powinniśmy przekąsić coś z rana.

 

Dodaj komentarz