Media o diecie paleo

Dieta paleo w mediach

Dieta paleo nie jest jeszcze tak znana w Polsce jak jej konkurenci np. dieta dunkana. Nie zmienia to jednak faktu, że warto się nią zainteresować. A co same media mówią o diecie naszych przodków?

W internecie można znaleźć niewiele konkretnych informacji na temat samej diety i tyle samo opinii. Niemniej jednak można słyszeć walkę przeciwników diety jaskiniowca ze zwolennikami. Inni zaś wolą się nie wypowiadać ani pozytywnie ani negatywnie o diecie, która wprowadziła trochę zamieszania wśród dietetyków i podzieliła ich na 2 obozy.

Na jednym z portali o zdrowym odżywianiu (jejkuchnia.pl)  możemy znaleźć plusy samej diety:

Zwolennicy paleodiety uważają, że powrót do sposobu odżywiania się naszych przodków i wyeliminowanie z codziennej diety zdobyczy cywilizacji rolniczej pozwoliłby na powrót do „korzeni zdrowia” i zmniejszenie (lub wyeliminowanie) ryzyka chorób serca, cukrzycy, psujących się zębów i kiepskiego wzroku.

 

Na forum netkobiety.pl jedna z użytkowniczek zonameza24 wyraża się o diecie paleo w taki sposób:

Jakoś do dukana nie jestem przekonana, czytałam, że nie do końca wszystkim daje się chudnąć…
Dieta paleo jest świetna, ponieważ owoce i warzywa uwielbiam, a jest ich bardzo dużo więc napewno każdy znajdzie coś dla siebie co może jeść. Poza tym paleo dieta wyklucza produktu mleczne które tak naprawdę nie są człowiekowi potrzebne w odżywianiu (sama nie jadam bo nie lubię), a preferuje chude mięso i ryby, czyli wszystko to co zdrowe. Słyszałam, że na dukanie nie chudnie się równomiernie…W paleo diecie utrata wagi jest ciągła, ale tylko z krótką przerwą.

 

Wiadomo, że im więcej ludzi tym więcej opinii, aczkolwiek zainteresować się dietą zawsze warto chociażby po to by uzyskać trochę wiedzy na temat zdrowego odżywania się.

 

Dodaj komentarz