Zalety diety

Dieta paleo – zalety

Wiadomym jest, że każda z poważniejszych diet ma swoje zalety. Przede wszystkim należy do nich zrzucenie zbędnych kilogramów czy pozbycie się nadmiaru tłuszczyku, który niekiedy nam dokucza. I tu pojawia się problem, gdy zapytamy o inne plusy takowych diet.

Z dietą paleo jest inaczej. Owszem, pozbywamy się nadwyżki kilogramów, ubywa nam tłuszczyku, ale także zaczynamy zupełnie inaczej żyć i się odżywiać. Przechodząc na dietę paleo, musimy być świadomi, że nie zmieniamy wyłącznie nawyków żywieniowych, ale zmieniamy swój styl życia na dużo, dużo zdrowszy i dodatkowo zaczynamy liczyć się z potrzebą ruchu na świeżym powietrzu, który jest nieodzownym elementem tejże diety.

Ciągle mało zalet, prawda? Dodatkowo nie musimy rezygnować z ilości spożywanych posiłków, nie musimy nawet rezygnować z wielu „produktów” takich jak mięso czy ryby. Wręcz przeciwnie. Zalecane jest jedzenie chudego mięsa, ryb, wątróbki czy też żołądków ze względu na dużą ilość występujących tam witamin z grupy B, które korzystnie wpływają na cerę, paznokcie czy też włosy. Nie musimy też siedzieć jak na szpilkach spoglądając ciągle na zegarek i odliczając czas do kolejnego „skromnego” posiłku.

Również wbrew potocznej nazwie diety paleo (dieta naszych przodków) nie musimy latać z dzidą czy też inną prymitywną bronią i polować na zwierzynę czy też podróżować w poszukiwaniu owoców leśnych czy innych smakołyków od natury. Wystarczy, że będziemy pamiętać o tym, co powinniśmy jeść, czego unikać i wyjdziemy codziennie na półgodzinny spacer, który nie tylko wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie, ale także pomoże nam odpocząć po ciężkim dniu pracy.

 

Dodaj komentarz