Dieta paleo

Dr Loren Cordain -o autorze „Diety Paleo”

Kim tak naprawdę jest słynny dr Loren Cordain i co sam autor „Diety paleo” sądzi o tej nietypowej diecie naszych paleolitycznych przodków? Zanim zainteresujemy się samą dietą jaskiniowców, warto dowiedzieć się kilku rzeczy o specjaliście w dziedzinie badań sposobów żywieniowych naszych pra – przodków.

Dr Loren Cordain

Dr Loren Cordain – profesor Colorado State University, członek Amerykańskiego Stowarzyszenia ds. Żywieniowych, Amerykańskiego Instytutu Żywienia i Amerykańskiego Stowarzyszenia Kardiologicznego. To jedna z największych sław nauki w dziedzinie badania diety naszych pra-przodków. Uważany za największego w świecie eksperta w dziedzinie diety paleolitycznej. Często podróżuje po Ameryce (i świecie) z wykładami.

Program telewizyjny na podstawie książki „Paleo dieta” jest emitowany przez NBC Dateline.

Wiele naszych dzisiejszych problemów ze zdrowiem jest bezpośrednim wynikiem tego, co jemy i z czego rezygnujemy. Moja książka wykaże, gdzie popełniliśmy błąd — w jaki sposób standardowa dieta, a nawet tak zwane zdrowe diety, sieją spustoszenie w naszych paleolitycznych organizmach (paleolit — starsza epoka kamienia). Pokaże też, jak można schudnąć oraz odzyskać zdrowie i dobre samopoczucie, odżywiając się tak jak nasi przodkowie — łowcy-zbieracze, czyli tak, jak chciała natura.

Powód powstania tej książki jest bardzo prosty: dieta paleo jest jedynym sposobem odżywiania, który idealnie koresponduje z naszym materiałem genetycznym. Zaledwie 2,5 miliona lat temu wszystkie istoty ludzkie na Ziemi odżywiały się w ten sposób. Jest to metoda odżywiania, do której wszyscy jesteśmy stworzeni; jest to też dieta na całe życie, która normalizuje wagę i poprawia stan zdrowia.

Dr Loren Cordain Dieta paleo

 

Zapraszamy na oryginalny blog Dieta paleo.


Dodaj komentarz