Książki

Informacje o książce „Dieta Paleo”

Książka dr Loren’a Cordain’a już jest dostępna w księgarniach i cieszy się sporym zainteresowaniem. Co takiego skłania ludzi do sięgania po „Dietę Paleo”? My już wiemy!

Redakcja diety-paleo.pl postanowiła przeprowadzić mały wywiad środowiskowy i sprawdzić, kto sięga po książkę wybitnego amerykańskiego profesora  Cordain’a i czym kierują się kupujący. W tym celu wybraliśmy się do kilku Empików w Warszawie i Gdańsku. Klientów Empiku pytaliśmy głównie o to, skąd zainteresowanie dietą i czy postanowili sprawdzić jej skuteczność.

Pani Joasia (lat 36) z Wrzeszcza spotkana w Empiku na Podwalu Grodzkim (Gdańsk):

O diecie paleolitycznej dowiedziałam się od koleżanki, która od jakiegoś czasu jest na diecie paleo i jest zadowolona z rezultatów. Któregoś razu zaprosiła mnie na obiad przygotowany według wytycznych diety. Początkowo sceptycznie do tego podchodziłam, ale przyznam, że byłam zaskoczona jakością posiłków i tych wszystkich sałatek. Jedzenie pyszne więc pomyślałam, czemu nie spróbować? Na paleo diecie jestem od 2 miesięcy, więc dosyć krótko i ciągle szukam jakichś pomysłów na urozmaicenie posiłków dlatego też zdecydowałam się kupić książkę. Mam nadzieję, że znajdę tam jakieś smaczne przepisy.

Pani Joasiu, jesteśmy pewni, że z przepisów z książki „Dieta Paleo” skorzysta Pani nie raz! Mamy nadzieję, że będzie Pani zadowolona z zakupu i kto wie, może sama wymyśli Pani jakiś pyszny przepis i podzieli się z innymi.

 

Pani Agnieszka (lat 43) z Warszawy spotkana przy Marszałkowskiej (Warszawa):

Do diety paleo zawsze miałam dystans, bo jak można jeść jak jaskiniowiec, prawda? Unikać nabiału, zbóż i żywności przetworzonej dzisiaj nie jest łatwo. Powoli zbliżam się do takiego wieku, w którym zaczną się różne dolegliwości zdrowotne spowodowane głównie prowadzonym trybem życia. Ostatnimi czasu zrobiło się głośno o tej diecie paleolitycznej, a jestem osobą która nie ufa zbytnio w to, co przeczyta w Internecie stąd postanowiłam przeczytać tą książkę i sprawdzić czy faktycznie prowadzenie takiego stylu życia ma sens.

Pani Agnieszko, mamy nadzieję, że po przeczytaniu książki dr Loren’a Cordain’a przekona się Pani do tej nietypowej i niekonwencjonalnej diety dla jaskiniowców i zobaczy Pani, że dieta paleolityczna wcale nie jest taka straszna, jak ją malują w mediach. Życzymy miłego czytania!

 

Pani Katarzyna (lat 27) z Warszawy spotkana również przy Marszałkowskiej:

Po co kupiłam książkę? Z kilku powodów. Tak, główny to taki, że jestem na etapie szukania sposobu by schudnąć i zmienić trochę swój styl życia na zdrowszy. Jako studentka mieszkająca w akademiku nie jadałam zdrowo, później etap wdrażania się w nowe życie i obiady w Mc’u czy też KFC i niestety tłuszczyk nie chciał się odkładać gdzie indziej tylko na brzuchu (śmiech). Chyba najwyższa pora coś zmienić. Byłam prawie rok na Dukanie, ale nie polecam. Waga wróciła. I jest to rozwiązanie raczej chwilowe, a szukam czegoś „na stałe”. Zobaczymy, może ta książka wyjaśni mi kilka niezrozumiałych kwestii diety paleo i pomoże mi wrócić do jakiejś normalnej wagi. Mam tylko nadzieję, że faktycznie nie będę musiała latać z dzidą i polować na zwierzynę, bo w mieście ciężko o nią, a gołębi jakoś bym nie chciała jeść (śmiech).

Pani Kasiu, nie musi się Pani obawiać. Polowania będą zbędne, zatem nie potrzebna będzie Pani żadna broń. Media trochę ubarwiły zasady diety paleolitycznej stąd te dziwne pomysły na polowania. Jeżeli będzie Pani trzymała się wytycznych diety na pewno uda się Pani uzyskać wymarzoną wagę i sylwetkę, a co ważniejsze zmieni Pani styl życia na zdrowszy, a spożywane posiłki będą bardziej wartościowe.

 

Podczas naszego wywiadu środowiskowego udało się nam również „upolować” pewnego Pana, który wychodził z Empiku z książką „Dieta Paleo”. Niestety spieszył się i nie chciał za bardzo z nami porozmawiać. Jedyne co nam zdradził to to, że książka jest zaiste dla Niego samego. Na odchodne tajemniczy mężczyzna powiedział „zobaczymy, co z tego wyjdzie”. Mamy nadzieję, że pójdzie zgodnie z Pana oczekiwaniami i będzie Pan zadowolony z diety paleolitycznej.

 

A czy Wam, Drodzy Czytelnicy udało się zakupić nową książkę dr Loren’a Cordain’a? Może macie jakieś sugestie lub pytania? Podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami!  Czekamy na Wasze uwagi, recenzje czy też sukcesy. Piszcie na adres: kontakt@dieta-paleo.pl .

Najciekawsze maile opublikujemy!

 

Redakcja

 

Dodaj komentarz