Porady

Kilka porad na temat Diety Paleo

Zanim zdecydujemy się przejść na jakąkolwiek dietę czy to Dietę Paleo czy też wybór padnie na inną dietę powinniśmy dokładnie ją przeanalizować i sprawdzić czy przypadkiem nie będziemy co krok łamać postanowień i restrykcji żywieniowych.

Jeżeli chodzi o samą Dietę Paleo, warto zrobić sobie listę produktów, których kategorycznie powinniśmy unikać oraz tych, które są neutralne. Pomoże to nam zarówno przy robieniu zakupów jak i tworzeniu potraw. Stopniowo lista żywności, którą powinniśmy spożywać będzie się powiększała i zanim się obejrzymy okaże się, że nie będziemy w stanie sobie wyobrazić jak mogliśmy jeść pewne produkty.

Rodzinny spacer - ruch to zdrowie!

Źródło: polskalokalna.pl

Jak wiadomo Dieta Paleo to również ruch na świeżym powietrzu, o którym tak często się mówi w mediach. Przechodząc na dietę naszych przodków warto poświęcić każdego dnia 30 min na spacer, a później wydłużać ten czas oraz urozmaicając sposób spędzenia go poza domem np. zaczynając truchtać podczas spaceru czy też zacząć uprawiać jakiś sport. Niemniej jednak nic na siłę. Musimy stopniowo przyzwyczaić się do zmiany trybu życia, co początkowo może powodować pewne trudności. Najważniejsze to się nie poddawać.

Co się tyczy przepisów na zdrowe jedzenie, to w dzisiejszych czasach jest ich mnóstwo w Internecie, książkach kucharskich czy też różnych czasopismach. Znalezienie smacznego pomysłu na danie nie powinno stanowić też większego problemu. Niemniej jednak na naszej stronie sukcesywnie będziemy powiększać ilość propozycji na pyszny posiłek.

I co najważniejsze. Bądźmy świadomi, że przechodząc na dietę paleo nie schudniemy w ciągu 3 dni. Potrwa to trochę dłużej, ale za to efekt końcowy będzie o wiele trwalszy niż w przypadku tzw. diet cud.

 

Dodaj komentarz