Książki

Książka Dr Loren Cordain „Dieta Paleo”

Już 29 czerwca w Polsce ma się ukazać najnowsza książka dr Loren’a Cordain’a – specjalisty z dziedziny diety paleolitycznej, profesora Colorado State University. „Dieta Paleo” to książka wyjątkowa pod wieloma względami. Dlaczego?

Najnowsza książka o diecie przodków

Dr Loren Cordain postanowił postanowił odeprzeć wszystkie zarzuty, które padają pod adresem diety dla jaskiniowców oraz porównać kilka modnych obecnie diet z paleo ukazując w ten sposób wady i zalety współczesnych metod odchudzania. „Dieta Palao” przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które ciągle poszukują pomysłu na zdrowy tryb życia, a także dla tych, którzy twierdzą, że dieta naszych przodków polega na spożywaniu surowego mięsa – niczym jaskiniowcy. W książce znajdziemy nie tylko wiele przepisów kulinarnych, ale też sześciotygodniowe plany żywieniowe, które na pewno pomogą początkującym przejść trudy przystosowania się do tej nietypowej diety.

 

W Ameryce książka dr Cordain’a stała się w bardzo krótkim czasie bestsellerem. Ponad 100 tysięcy egzemplarzy rozeszło się niczym świeże bułeczki, a słowo „paleo” weszło do kultury masowej. Ta specyficzna dieta zdobyła popularność zarówno u zwolenników odchudzania, sportowców, lekarzy, ale także dietetyków, którzy wraz z lekarzami zauważyli, że istnieje niewiele chorób przewlekłych, które nie reagują pozytywnie na dietę dla jaskiniowców. Dr Cordain w swoim bestsellerze dokładnie wyjaśnia dlaczego tak się dzieje i przedstawia zalety przejścia na dietę paleo, która nie została wymyślona przez człowieka, ale wynika z ludzkiej genetyki.

 

Mamy nadzieję, że w Polsce (podobnie jak w Stanach Zjednoczonych) książka zyska miano „najlepiej sprzedającej się” i tym samym pomoże wielu osobom schudnąć i cieszyć się zdrowiem.

 

Dodaj komentarz