Książki

Książki o diecie paleo dr Cordaina

Dr Loren Cordain jako wybitny znawca w dziedzinie żywienia i  światowy specjalista od diety paleolitycznej wydał kolejne dwie książki dotyczące wspomnianej diety. Niestety nie są one dostępne w Polsce – choć mamy ciszą nadzieję, że kiedyś zostaną wydane w polskiej wersji językowej.

„The Paleo Answers” – Dr Loren Cordain

Źródło: thepaleodiet.com

Książkę „The Paleo Answers” czyli „Pale Odpowiedzi” szczególnie polecamy tym, którzy nadal mają wątpliwości co do słuszności diety naszych przodków. Dr Loren Cordain odpowiada w niej na wiele nurtujących pytań:

- jak dobierać produkty spożywcze,

- jak zoptymalizować plan posiłków,

- jak sprawić by dieta paleo przyniosła jeszcze lepsze efekty,

- dlaczego ziarna zbóż są niezdrowe,

- dlaczego należy unikać pewnych produktów?

W książce „The Paleo Answers” znajdziecie także liczne rady i zalecenia, a także kolejny przykładowy 7-dniowy plan żywieniowy dostosowany do płci, wieku oraz wykonywanego zawodu. Jeżeli ktoś z Was ma możliwość przeczytania „Odpowiedzi Paleo” zachęcamy.

 

„The Paleo Diet Cookbook” – Dr Loren Cordain

Źródło: thepaleodiet.com

Idealna książka dla osób zaznajomionych z zasadami diety paleolitycznej. Znajdziecie w niej ponad 150 przepisów na smakowite śniadania, przekąski, obiady i kolacje. Wszystko przygotowane zgodnie z zaleceniami diety naszych przodków.

Książkę kucharską polecamy szczególnie tym osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z dietą paleo i ciągle szukają pomysłów na pyszne dania, którymi zachwycą nawet tych, którzy nie stosują diety. Warto zaznaczyć, że przepisy zostały sprawdzone przez samego dr Loren’a Cordaina.

 

 

Osoby, które nadal nie są pewne diety paleo odsyłamy jednak do książki pt. „Dieta paleo„, która dostępna jest także w polskiej wersji językowej. Dowiecie się z niej m.in. czym jest dieta paleolityczna i dlaczego ma tylu przeciwników jak i zwolenników.

Dodaj komentarz