Książki

„PaleoDieta dla Sportowców”

Na rynku polskim pojawiło się niewiele książek na temat tej diety. Aczkolwiek te, które zostały przetłumaczone na język polski są godne polecenia ze względu na fakt, iż opisują dietę naszych przodków nie tyle pod różnymi kątami, ale biorąc pod uwagę jej wpływ na zmianę trybu życia.

Jedna z książek o diecie paleo.

Źródło: empik.com

Na rynku, jakiś czas temu pojawiła się książka Lorena Cordaina oraz Joe Friela pt. „PaleoDieta dla Sportowców” omawiająca nie tylko samą dietę od podstaw teoretycznych, ale również ukazująca jej zastosowania w treningu sportowców. Książka zebrała same laury – nie ma zresztą nic w tym dziwnego, gdyż została napisana przez specjalistę – dietetyka będącego jednym z twórców diety paleo oraz przez rowerzystę, triatlonistę i trenera tych dyscyplin. Połączenie wiedzy Cordaina i doświadczenia Friela spowodowało powstanie książki, po którą wstyd nie sięgnąć.

Całość podzielono na 2 części: teoretyczną i bardziej praktyczną, gdzie opisano jej zastosowanie. Argumenty za użyte w tym swoistym przewodniku po diecie naszych przodków, rozwiały wiele wątpliwości oraz przekonały do słuszności diety wielu ludzi, którzy początkowo sceptycznie podchodzili do trochę kontrowersyjnych „poglądów”, na których opiera się cała idea diety paleolitycznej. Dodatkowo dzięki tej książce możemy dowiedzieć się, jaki naprawdę wpływ na treningi sportowców i jak ważną rolę odgrywa zdrowe odżywianie.

Co więcej, autorzy zwracają uwagę na różnicę między paleolitem a współczesnością, odpierając tym samym złośliwe zarzuty, iż powinniśmy przejść całkowicie na styl życia jaskiniowca oraz zacząć zdobywać jedzenie polując – tym samym cofając się w rozwoju. Książkę napisano fachowo, zwracając uwagę na często pomijane szczegóły oraz wyjaśniając czym tak naprawdę jest dieta paleo jak i przedstawiając wyniki przeprowadzonych badań (nie tylko na sportowcach!).

 

Dodaj komentarz