Porady

Pokochaj swoje ciało

Stan psychiczny człowieka nie pozostaje bez wpływu na organizm i jego funkcje. Ciągły stres i życie w napięciu potrafią bardzo negatywnie odbić się na naszym ciele i tym jak je postrzegamy.

 

Zajadamy stres lub się głodzimy, nie potrafiąc znaleźć równowagi w odżywianiu. Przychodzi poczucie winy, okres wzmożonych ćwiczeń fizycznych, które traktujemy jak zasłużoną karę. Zjadłeś – to teraz cierp. Wylewamy siódme poty, by wrócić do domu i znowu oddać się pokusie jedzenia bez umiaru.

Patrzymy na siebie i agresja się wzmaga… Ciało żyje swoim życiem, staje się wrogiem… nie jest takie jak pana z reklamy, czy pani z billboardu. Coraz silniej odczuwamy zmęczenie, w pracy ciągłe problemy, w domu nie ma chwili spokoju – frustracja kieruje się w stronę ciała, bo przecież nasza złość musi mieć gdzieś ujście.

Mała ilość snu, nieumiejętność odpoczywania, regeneracji sił,  zaburzenia w odżywianiu i rosnące napięcie…. Ile wytrzyma nasz organizm? Kto się nad tym zastanawia? Przecież uważamy, że nasze ciało zrobi to, co mu każemy, zniesie wszystko, znajdzie energię na każdy wysiłek.

Wykorzystując resztki energii doprowadzamy nasze ciała do ruiny. Psychika wpływa destrukcyjnie na ciało…. a efekty tego  widoczne są w lustrze i wynikach badań. To znowu odbija się negatywnie na poczuciu własnej wartości i samoakceptacji. Błędne koło się zamyka.

Jak znaleźć równowagę?

Osobom, które chciałaby odzyskać radość własnego ciała, powrócić do równowagi w postrzeganiu siebie, borykającym się z zaburzeniami łaknienia i nadwagą, traktującym swoje ciało jak „wroga” – z pomocą przychodzi trening jaki już niedługo udostępni firma Positive Life.

„Pokochaj swoje ciało” to modułowy program on-line przygotowany na podstawie autorskiego programu znanego psychoterapeuty i trenera Wojciecha Eichelbergera. Kolejne etapy kursu odbywać można w dowolnym czasie i miejscu, wystarczy mieć dostęp do Internetu.

Wojciech Eichelberger

Psycholog, Trener, Coach i Psychoterapeuta. Autor i współautor wielu popularnych książek (w tym wielu bestsellerów) z dziedziny psychologii, antropologii i duchowości. Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych Wojciech Eichelberger odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

Celem programu jest zwiększenie świadomości ciała, czyli trafne odczytywanie stanów napięcia, zmęczenia, przeciążenia, niebezpiecznych form bólu, stanów głodu i nasycenia. Uświadomienie sobie destrukcyjnych zachowań wobec ciała  (szkodliwe nawyki żywieniowe, uzależnienia od używek, brak lub nadmiar ruchu, negowanie lub nadużywanie potrzeb seksualnych).

Biorąc udział w szkoleniu, każda osoba będzie miała okazję dowiedzieć się, gdzie popełnia błędy w relacji z własnym ciałem.  Zwiększy się jej akceptacja i szacunek do siebie samej.

Pamiętajmy, że ciało nie jest niezniszczalne, wymaga troski i regeneracji. Jeśli chcemy cieszyć się zdrowiem i zadowoleniem z życia,  musimy mu zapewnić warunki do wypoczynku i regeneracji sił. Trzeba je pokochać!

 

Projekt przygotowywany jest przez firmę POSITIVE LIFE Sp z o.o., a współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1.

 

Dodaj komentarz